آمادگی آزمون یوس

آمادگی آزمون یوس

آمادگی آزمون یوس

دانشگاه های ترکیه هر سال برای جذب دانشجو از سایر کشورها آزمونی به نام آزمون یوس YOS برگزار می‌کنند. این آزمون قبلا به صورت متمرکز توسط وزارت علوم ترکیه و فقط یک بار در سال برگزار می شد. مشابه کنکور ایران متقاضیان برای آمادگی آزمون یوس از قبل با خیل عظیمی از داوطلبان برای کسب نمره قبولی رقابت می کردند.
سپس بر اساس نمره ای که کسب کرده بودند، برای انتخاب رشته در دانشگاه های ترکیه اقدام می کردند. ولی بعد از سال 2010 برگزاری آزمون یوس به خود دانشگاه ها واگذار شد و هر دانشگاه به طور مستقل آزمون خود را برگزار میکند.

چرا باید در ازمون یوس شرکت کنیم؟

آزمون یوس مشابه کنکور ایران راهی برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه است، مسلما کسانی که می خواهند در یکی از دانشگاه های ترکیه تحصیل کنند باید ابتدا در این آزمون نمره قبولی کسب کنند. بدین منظور برای کسب آمادگی آزمون یوس متقاضی بهتر است با دوره های آمادگی آزمون یوس آشنا شود. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا درین باره صحبت کنیم.

شرایط شرکت در آزمون یوس:

آمادگی آزمون یوس

شرط اول برای شرکت در آزمون یوس YOS این است که تبعه کشور ترکیه نباشید. داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی شرط دوم است. شایان ذکر است که محدودیت سنی برای این آزمون وجود نداشته و چندین بار و در چندین دانشگاه می توانید در آن شرکت کنید. برای اینکه مورد آزمون یوس اطلاعات کامل تری کسب کنید به مقاله آزمون یوس ما مراجعه کنید.

سوالات آزمون یوس:

به طور کلی سوالات این آزمون را می توان به دو دسته تقسیم کرد که شامل سوالات ریاضی، هندسه و هوش می باشد. سوالات ریاضی شامل ۸۰ سوال بوده که داوطلبان باید در ۱۲۰ دقیقه به سوالات پاسخ دهند. سوالات به صورت ۵ گزینه ای هستند.

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون:

داوطلب باید برای ثبت نام در آزمون یوس پاسپورت، عکس، اصل دیپلم و اصل ریز نمرات و ترجمه مدارک را تهیه کرده باشد.

شانس قبولی در آزمون چقدر است؟

قبولی در آزمون بستگی به تلاش داوطلب و آمادگی آزمون یوس وی دارد ولی اگر بخواهیم با کنکور ایران مقایسه کنیم شانس زیادی برای قبولی در تمامی رشته ها از جمله رشته های پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی و … دارید. چراکه تعداد شرکت کنندگان در این آزمون خیلی کمتر از شرکت کنندگان در کنکور ایران است چیزی حدود 2 درصد.

چگونه برای آزمون یوس آماده شویم؟

برای آمادگی آزمون یوس دو راه وجود دارد، راه اول با شرکت در کالج های ترکیه که هزینه های زیادی را در بر دارد. علاوه بر هزینه بالا  چون آموزش آنها به زبان ترکی است داوطلب به جای اینکه دروس اصلی ریاضی، هندسه و هوش را یاد بگیرد درگیر زبان ترکی می شود.

راه دوم شرکت در کلاس های آزمون یوس در گروه مشاوران آتاکان در شهرهای ارومیه و استانبول به صورت حضوری و کلاس های آنلاین در کل کشور با هزینه بسیار پایین و سطح کیفی بالاتر از کالج های کشور ترکیه.آمادگی آزمون یوس

آمادگی برای آزمون یوس

گروه مشاوران آتاکان با حضور اساتید با تجربه و سابقه چند ساله در زمینه آماده سازی داوطلبان تحصیل در ترکیه اقدام به برگزاری دوره های آمادگی آزمون برای آزمون یوس نموده است که در ادامه به آن می پردازیم.

دوره آمادگی آزمون یوس به 3 صورت در گروه مشاوران آتاکان اجرا می شود.

 • دوره آمادگی یوس به صورت حضوری در استانبول.
 • دوره آمادگی یوس به صورت حضوری در ارومیه.
 • دوره آمادگی یوس به صورت آنلاین.

دوره آمادگی آزمون یوس به صورت حضوری در استانبول و ارومیه

دوره حضوری آمادگی آزمون یوس شامل موارد زیر است:

 • برگزاری کلاس برای داوطلبان در آموزشگاه، رفع اشکال و انجام تکالیف به صورت روزانه.
 • برگزاری کلاسهای تومر.
 •  کتاب های مورد نیاز به صورت رایگان در اختیار محصلین قرار میگیرد .
 • ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه ها برای داوطلبان.
 • برگزاری آزمون آزمایشی در هفته و ارزیابی و تحلیل سوالات آزمون بصورت تشریحی.
 • مشاوره تحصیلی و پشتیبانی.

دوره آمادگی آزمون یوس به صورت آنلاین:

داوطلبان داخل یا خارج از کشور می توانند برای استفاده ازین دوره شرکت کنند، خدمات این دوره شامل :

 • بیش از ۳۶۰ ساعت کلاس درس که به صورت آنلاین با امکان ارتباط و گفتگوی همزمان با اسااتید.
 • برگزاری آزمون های آزمایشی آنلاین هفتگی و صدور کارنامه و تحلیل تشریحی سوالات آزمون.
 • ارسال رایگان کتاب های مورد نیاز.
 • برگزاری کلاس تومر (زبان ترکی).
 • ثبت نام و انتخاب رشته دانشگاه ها.
 • هماهنگی برای سفر گروهی داوطلبان و اقامت در شهر استانبول برای شرکت در آزمون های یوسآمادگی آزمون یوس

دانلود سوالات ازمون یوس:

برای ایجاد آمادگی در آزمون یوس برای داوطلبان مطالعه سوالات این آزمون بسیار حائز اهمیت است. گروه مشاوران آتاکان برای ایجاد دسترسی آسان به مجموعه سوالات آزمون یوس این سوالات را به تفکیک دانشگاه و سال آزمون منتشر کرده است. شما می توانید براحتی به مجموعه کاملی از سوالات آزمون های یوس بسیاری از دانشگاه های ترکیه در وبسایت ما دسترسی داشته و دانلود کنید. بدین منظور به بخش “سوالات آزمون یوس” مراجعه کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)