دانشگاه چکوروا

دانشگاه چکوروا

تاریخچه

در سال 1973 ، دانشکده کشاورزی دانشگاه آنکارا (تاسیس 1969) و دانشکده پزشکی دانشگاه آتاتورک (تاسیس 1972) با هم ادغام شدند و دانشگاه Çukurova واقع در آدانا ، ترکیه را تشکیل دادند.

امکانات و مشخصات دانشگاه

پردیس اصلی دانشگاه Cukurova ، بالکالی ، در ضلع شرقی دریاچه سیهان قرار دارد و مساحت آن 20 کیلومتر مربع است. نام آن به دهکده ای مربوط می شود که زمانی در محوطه دانشگاه قرار داشت. این ساختمان دارای ساختمانهای اداری و آموزشی ، دارای آزمایشگاههای تحقیقاتی در شعب مختلف مجموعه بیمارستان ، یک کتابخانه مرکزی ، کافه تریا ، اماکن ورزشی ، اقامتگاه برای معلمان و خوابگاهها ، با ظرفیت 3500 است.

40000 دانشجوی کارشناسی و کارشناسی ارشد و 1903 کارمند اداری در آن مشغول به کار هستند .

هفت دانشکده وجود دارد: دانشکده آموزش ، دانشکده هنر و علوم ، دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده الهیات ، دانشکده هنرهای زیبا ، دانشکده مهندسی و معماری و دانشکده کشاورزی با ارائه 80 کارشناسی برنامه ها ، و همچنین سه مدرسه تحصیلات تکمیلی ، سه کالج و هفت کالج حرفه ای.

این دانشگاه همچنین دارای یک هنرستان دولتی و یک مرکز تحقیق و کاربرد زبانهای خارجی (YADIM) است که در آن دانشجویان انگلیسی و لیسانس هم به دانشجویان آموزش می دهند.

دانشجویان دانشگاه Cukurova می توانند با CUASK ، باشگاهی با چهار نریان اصیل که برای آموزش و پیاده روی رایگان در سراسر دانشگاه استفاده می شود ، دروس اسب سواری را بگذرانند.

 

آدانا ، محل استقرار این دانشگاه ، با جمعیت 1.7 میلیون نفری پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه است.این منطقه به دلیل وسعت زیاد زمین مسطح و حاصلخیز ، از نظر کشاورزی از نظر کشاورزی مفید است.

دانشکده های دانشگاه چکوروا

دانشکده کشاورزی

دانشکده پزشکی

دانشکده هنر و علوم

دانشکده مهندسی

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده آموزش

دانشکده شیلات

دانشکده الهیات

دانشکده علوم بهداشتی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده ارتباطات

دانشکده حقوق

دانشکده مهندسی جیهان

دانشکده داروسازی

دانشگاه بازرگانی کوزان

دانشکده دامپزشکی جیهان

دانشکده معماری

موسسه های دانشگاه چکوروا

موسسه تحصیلات تکمیلی علوم طبیعی و کاربردی

موسسه تحصیلات تکمیلی علوم اجتماعی

موسسه علوم بهداشتی

موسسه اعتیاد و علوم پزشکی قانونی

مدارس / هنرستان دانشگاه چکوروا

مدرسه تربیت بدنی و ورزش

مدرسه عملیات گردشگری Karataş و مدیریت هتل

مدرسه زبان های خارجی

هنرستان دولتی

‫0/5 ‫(0 نظر)