دانشگاه مرسین

دانشگاه مرسین

تاریخچه

دانشگاه مرسین در سال 1992 تأسیس شد و برنامه های آموزشی را از سال 1993 تا 1994 آغاز کرد. دانشگاه مرسین در ترکیه و در یکی از شهرهای زیبای آن به همین نام واقع شده است. شهر مرسین مرکز استان مرسین است. این شهر در سمت جنوب خلیج قبرس و سواحل مدیترانه واقع شده است. شهر مرسین در نزدیکی پایتخت ترکیه یعنی شهر آنکارا قرار دارد. این دانشگاه با 4 دانشکده ، 1 دانشکده ، 4 آموزشگاه حرفه ای و 2 انستیتو آغاز به کار کرد.

درباره دانشگاه

دانشگاه مرسین با پویایی درونی در حال رشد ، کیفیت بالای آموزش و تجدید استراتژی ، به یکی از بهترین و شناخته شده ترین دانشگاه های ترکیه تبدیل شده است.

دانشگاه مرسین با یازده دانشکده ، 6 مدرسه و 9 آموزشگاه حرفه ای ، تقریباً در هر رشته با هدف ارائه آموزش و آموزش با کیفیت بالا ، نیازها و انتظارات جامعه را برآورده می کند. از زمان تأسیس ، دانشگاه مرسین همیشه اهمیت بالایی به کیفیت علمی داده است. این دانشگاه با دانشگاهیان برجسته و آموزش مدرن خود به رشد نسل جدید کمک کرده است. این دانشگاه حدود 10 هزار فارغ التحصیل داشته است ، کادر علمی فعلی خود را به بیش از 100 دانشگاهی گسترش داده و 18000 دانشجو ثبت نام می کند.

همه دانشگاه ها با فضای راحت و سالم ، معماری اصیل و ساختارهای سازگار محیطی مدرن هستند. علاوه بر این دانشگاه دارای مراکز ورزشی و تحقیقاتی واقع در مرکز شهر و سایر شهرها است که به دانشجویان و کادر علمی خدمت می کند.

به موازات توسعه دانشگاه ، دانشگاه مرسین فرصت های جدیدی را برای مردم محلی ایجاد کرده است. دانشكده پزشكي ، بيمارستان مركز تحقيقات در سال 1999 براي خدمت به شهر تأسيس شد و دانشگاه پروژه هاي زيادي را در زمينه توسعه اقتصادي و اجتماعي شهر و پيشرفت آن در زمينه بهداشت آغاز كرده است .

رشته های دانشگاه مرسین در ترکیه

دانشکده آبزی‌پروری

دانشکده معماری

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده ارتباطات

دانشکده اقتصاد و علوم اداری

دانشکده تربیت معلم

دانشکده فنی

نایع، متالوژی، مهندسی مکانیک، زمین شناسی

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده علوم دریایی

دانشکده پزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم و ادبیات: باستان شناسی، تاریخ، تاریخ هنر، روانشناسی، زبان و ادبیات ترکی، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات آلمانی، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، ریاضی

دانشکده گردشگری

دانشکده علوم اسلامی

دانشکده پرستاری

دانشکده هواشناسی و فضانوردی

‫3/5 ‫(2 نظر)