دانشگاه ساکاریا

دانشگاه ساکاریا

تاریخچه

دانشگاه ساکاریا (Sakarya Üniversitesi) را می توان در شهر آداپازاری ، مرکز استان ساکاریای ترکیه یافت.این دانشگاه که معمولاً به عنوان SAU شناخته می شود ، یکی از بزرگترین دانشگاههای ترکیه محسوب می شود.

در سال 1970 با نام مهندسی و معماری ساکاریا تاسیس شد و در سال 1971 به آکادمی معماری و مهندسی دولتی ساکاریا تغییر نام یافت ، سپس در 3 جولای 1992 ، دانشگاه ساکاریا با قانون تاسیس شد.

درباره دانشگاه

دانشگاه ساکاریا یک موسسه تحت هدایت تحقیق با برنامه های جامع دکترا در مقطع دکترا در علوم ، فناوری ، مهندسی و علوم انسانی و همچنین مدارک حرفه ای در تجارت ، پزشکی ، حقوق ، پرستاری ، مددکاری اجتماعی و دندانپزشکی است.

این دانشگاه از پنج موسسه مختلف تشکیل شده است: علوم تربیتی ، علوم طبیعی ، علوم بهداشتی ، علوم اجتماعی و موسسه خاورمیانه. در ترکیه ، دانشگاه ساکاریا اولین و تنها دانشگاه دولتی است که گواهینامه کیفیت ISO-2002 و “گواهینامه کیفیت عالی EFQM سطح صلاحیت” را دریافت می کند.

این دانشگاه در مجموع 53405 دانشجو دارد که متشکل از: 41 هزار و 548 دانشجو کارشناسی ، 5 هزار و 10 دانشجوی کارشناسی ارشد ، 5 هزار و 243 دانشجوی کاردانی و 1604 دانشجوی دکترا می باشد. در حالی که در بخش کارمندان 804 عضو هیئت علمی در ساکاریا ، 1492 مربی و 316 کارمند اداری وجود دارد.

رتبه بندی دانشگاه

مسلماً ، دانشگاه ساکاریا یک دانشگاه رویایی برای بسیاری از دانشجویان است زیرا کیفیت تحصیلات این دانشگاه را در بین 20 موسسه آموزشی برتر ترکیه جای داده است. این دانشگاه با توجه به رتبه بندی بین المللی در 5 درصد برتر است.

روند درخواست و هزینه شهریه

متقاضی باید به عنوان بخشی از مراحل پذیرش ، امتحانات را بگذراند. سال تحصیلی شامل دو ترم است. SAU دارای برنامه های لیسانس مقرون به صرفه است که هزینه آنها کمتر از 2500 دلار در سال است. کسانی که مایل به دریافت مدرک کارشناسی ارشد خود در اینجا هستند باید آماده باشند که حداقل 2500 دلار در سال هزینه کنند. در اینجا می توانید طیف گسترده ای از برنامه های تمام وقت را انتخاب کنید ، اما دانشجویان فقط به آنها محدود نمی شوند زیرا دانشگاه دوره ها و برنامه های آنلاین را نیز ارائه می دهد.

خدمات

دانشگاه ساکاریا خدمات رفاهی بسیار خوبی در اختیار دانشجویان و پرسنل دانشگاه قرار می‌دهد که از جمله‌ی این خدمات می‌توان به خوابگاه برای اسکان دانشجویان، امکانات پزشکی و سلامت، امکانات فرهنگی، اجتماعی و… اشاره کرد. همچنین دانشگاه ساکاریا دارای امکانات ورزشی بی نظیری است، که از جمله ی آن ها می‌توان به زمین های فوتبال، بسکتبال، والیبال، تنیس، استخرهای سرپوشیده و روباز، باشگاه های بدن‌سازی و… اشاره کرد. هر ساله مسابقات ورزشی بسیاری در سطح دانشگاه برگزار می‌شود که در نهایت برندگان به مسابقات کشوری راه پیدا می‌کنند.

دانشکده های دانشگاه ساکاریا

دانشکده مهندسی

دانشکده کامپیوتر و علوم اطلاعات

دانشکده علوم سیاسی

دانشکده فناوری آموزشی

دانشکده پزشکی

دانشکده علوم و هنر

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده دندان پزشکی

دانشکده حقوق

دانشکده الهیات

دانشکده ارتباطات

دانشکده مدیریت

دانشکده علوم ورزشی

دانشکده فناوری

دانشکده گردشگری

رشته هایی مثل:

فلسفه

فیزیک

شیمی

الکترونیک

صنایع

ژئوفیزیک

مدیریت

زبان های خارجی

زبان و ادبیات ترکی

مامایی

پرستاری

پزشکی

دندان پزشکی

اقتصاد

روابط بین‌الملل

و حقوق در این دانشگاه در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌شود.

‫5/5 ‫(1 نظر)