دانشگاه ارجیس

دانشگاه ارجیس

تاریخچه و امکانات

نام این دانشگاه الهام گرفته از کوه Erciyes است که در 15 کیلومتری جنوب غربی دانشگاه قرار دارد. امروزه ، علاوه بر محوطه دانشگاه در مرکز شهر کایسری ، این دانشگاه فعالیت خود را در مرکز آناتولی انجام می دهد ، که تحصیلات را در 18 دانشکده ، 14 دبیرستان حرفه ای ، چهار موسسه و 9 مرکز تحقیقاتی و یک بیمارستان تحقیقاتی بسیار پیشرفته با بیش از 1000 تخت فراهم می کند. تأسیس دانشگاه Erciyes به سال 1978 با نام دانشگاه Kayseri برمی گردد. این دانشگاه به عنوان وابسته دانشگاه Hacettepe در آنکارا تاسیس شد. دانشکده مدیریت بازرگانی کایسری ، که در سال 1977 تاسیس شد ، هسته دانشگاه کایسری را تشکیل می دهد که به دانشگاه ارسیس تبدیل شده است. دو موسسه آموزش عالی دیگرموسسه الهیات در سال 1967 تاسیس شد ، و آکادمی آموزش عالی دولتی کایسیری در سال 1977 تاسیس شدو به عنوان دانشکده الهیات و دانشکده مهندسی در دانشگاه گنجانده شدند.

علاوه بر دانشکده پزشکی ، دانشکده اقتصاد و علوم اداری ، دانشکده الهیات ، دانشکده مهندسی و دانشکده هنر و علوم و دانشکده های زیر اضافه شدند: در سال 1992 دانشکده معماری و هنرهای زیبا ، در سال 1993 دانشكده معماری و مهندسی واقع در یوزگات ، در سال 1995 دانشكده علوم دامپزشكی در كایسری و دانشكده اقتصاد و علوم اداری در یوزگات ، در سال 1997 دانشكده اقتصاد و علوم اداری در نوشهر ، دانشكده دندانپزشكی و دانشکده ارتباطات ، در سال 2002 دانشکده آموزش ، در سال 2003 دانشکده حقوق و دانشکده داروسازی و در سال 2005 ، دانشکده کشاورزی دویلی سیرانی.

برخی از کالج های دانشگاه Erciyes عبارتند از:

کالج تربیت بدنی و ورزش ، کالج بهداشتی Ataturk Kayseri ، کالج هواپیمایی کشوری ، دانشکده زبان های خارجی ، کالج گردشگری و مدیریت هتل ، کالج Nevşehir جهانگردی و مدیریت هتل ، کالج بهداشت Nevşehir و Yozgat

دانشکده های مستقر در یوزگات و نوشهر از دانشگاه ارسیس جدا شدند و در سال 2008 بخشی از دانشگاه های بزوک  و نوشهیر شدند. در سال 2010 ، دانشکده هنر و علوم دوباره سازماندهی شد و به دانشکده علوم و دانشکده ادبیات تبدیل شد. . کالج بهداشتی آتاتورک به دانشکده علوم بهداشت تبدیل شد ، مرکز تحقیقات و تحقیقات لوازم و اصلاحات و اصول اصلاحات آتاتورک به موسسه اصول و تاریخچه آتاتورک تبدیل شد و در همان سال موسسه علوم تربیتی تأسیس شد.

رتبه دانشگاه ارجیس ترکیه

در سال ۲۰۱۰ دانشکده پزشکی ارجیس ترکیه سومین دانشکده برتر ترکیه بود که بعد از دانشگاه حاجت تپه و دانشکده جراح پاشا قرار داشت. ۵۸ پارک علم و فناوری در ترکیه قرار دارد که پارک دانشگاه ارجیس ترکیه رتبه ۷ام را دارد. در سال ۲۰۱۹ ارجیس را دومین دانشگاه سبز و پایدار در ترکیه معرفی کردند .

امکانات دانشگاه ارجیس

امکانات دانشگاهها بخش بسیار مهمی از فضای علمی و آکادمیک به حساب می آیند که باید حتما در انتخاب دانشگاه آنها را بررسی کنید. دانشگاه ارجیس در کنار فضاهای علمی و آموزشی بسیار خوب خود، امکانات بی نظیری را نیز به دانشجویان ارائه کرده است. از جمله این امکانات و تسهیلات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چندین کتابخانه مجهز و تخصصی
  • فضاهای ورزشی روباز و سرپوشیده
  • خوابگاههای اقامتی
  • باشگاههای دانشجویی
  • کافه ها و آمفی تئاترهای بزرگ
  • آزمایشگاههای تخصصی
  • آتلیه های بزرگ و کارآمد
‫0/5 ‫(0 نظر)