دانشگاه آنکارا

دانشگاه آنکارا

تاریخچه

دانشگاه آنکارا دانشگاهی است که در سال 1946 به طور رسمی در آنکارا تأسیس شد. اما دانشکده های ریشه دار در سال های قبل زیر سقف این دانشگاه فعالیت می کردند . دانشگاه آنکارا یک موسسه آموزشی است که با قانون دانشگاه و اولین دانشگاه جمهوری ترکیه تاسیس شده است. یکی از مهمترین و معتبرترین دانشگاههای ترکیه و از  قدیمی ترین کالج های دانشگاه آنکارا ، دانشکده دامپزشکی است که در سال 1842 تاسیس شده و همچنین دانشکده علوم سیاسی است که در سال 1859 تاسیس شده است.

درباره دانشگاه

دانشگاه آنکارا که یک موسسه عمومی است ، اکنون در 17 دانشکده خود تعداد زیادی دانشجو (تقریباً 70،000 دانشجو) ثبت نام کرده است. در حال حاضر از نظر پزشکی در بین 450 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و بیش از 701 نفر در رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS قرار دارد. دانشگاه آنکارا علاوه بر ارائه خوابگاه ارزان قیمت برای دانشجویان ترکیه ای و بین المللی ، بیش از 180 باشگاه دانشجویی را میزبانی می کند و دارای امکانات گسترده ورزشی است. این دانشگاه همچنین 16 برنامه در مقطع کارشناسی و 18 برنامه تحصیلات تکمیلی را ارائه می دهد که به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

این دانشگاه در پردیس اصلی نزدیک مرکز آنکارا ، پایتخت ترکیه و دومین شهر بزرگ کشور پس از استانبول واقع شده است. این برنامه در 14 دانشکده ، 9 مدرسه تحصیلات تکمیلی و موسسات تحقیقاتی مختلف در سطح شهر برگزار می شود.

این پردیس خود از امکانات دانشگاهی و تفریحی متنوع و همچنین محل اقامت دانشجویان مقطع کارشناسی برخوردار است. امکانات شامل یک مرکز ورزشی ، استخر شنا و سالن بدن سازی و همچنین تعدادی از جوامع دانشجویی است.

آنکارا از سال 2004 عضو برنامه اراسموس بوده و دارای مشارکتهای زیادی است. سایر عضویت ها شامل IAU ، EUA و UNICA است.

فارغ التحصیلان این دانشگاه عبد الطیف سنر معاون نخست وزیر ترکیه ، موامر گولر فرماندار استانبول و مدیر عامل سابق بورس سهام ترکیه عثمان بیرسن هستند.

آنکارا خود یک شهر باستانی است و دانشجویان دانشگاه به راحتی به مجموعه وسیعی از اماکن مذهبی و فرهنگی و موزه های شهر دسترسی دارند. آنکارا بعنوان یک کلانشهر بزرگ ، همچنین دارای تمام دالهای یک شهر مدرن اروپایی با پارکهای گسترده ، زندگی شبانه و یک شبکه حمل و نقل مدرن است.

دانشکده ها

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم تربیتی

دانشکده علوم

دانشکده هنرهای زیبا

دانشکده پرستاری

دانشکده حقوق

دانشکده الهیات

دانشکده ارتباطات

دانشکده مهندسی

دامشکده علوم بهداشتی

دانشکده علوم سیاسی

دانشکده علوم ورزشی

دانشکده دامپزشکی

دانشکده علوم کاربردی

دانشکده پزشکی

دانشکده کشاورزی

دانشکده آموزش از راه دور

دانشکده تاریخ، جغرافیا و زبان

موسسه ها

موسسه علوم پزشکی قانونی

موسسه بیوتکنولوژی

موسسه علوم تربیتی

موسسه علوم

موسسه ایمنی غذا

موسسه تحقیقات سرطان

موسسه علوم بهداشتی

موسسه مدیریت آب

موسسه علوم هسته ای

موسسه سلول های بنیادی

موسسه تاریخ انقلاب ترکیه

مدارس حرفه ای

دانشکده زبان های خارجی

دانشکده حرفه ای خدمات بهداشتی

دانشکده حرفه ای خدمات بهداشتی kizilcahamam

دانشکده حرفه ای kalecik

دانشکده حرفه ای گاما

دانشکده حرفه ای elmadag

دانشکده حرفه ای beypazari

هنرستان دولتی و…

‫0/5 ‫(0 نظر)